Kiropraktikakliinikus oleme kõik COVID-19 vastu vaktsineeritud ning jälgime rangelt ohutusnõudeid!

Teenused

 

Kiropraktik võib sind aidata ,kui sul on:
  • seljavalud, nii lühi kui pikaajalised
  • kaelavalud
  • peavalud või migreen
  • spordivigastus
  • probleem lõualiigestes
  • õlavöötme, käte problemaatika
  • puusa, põlve, hüppe-ja jalaliigeste probleemid
  • valu abaluude vahel
  • whiplash problemaatika(tihti põhjustatud autoavariist)
  • lihaspinged
  • kui mõne närvi normaalne funktsioon on häiritud 
Kiropraktik tegeleb ka:
  • rühiprobleemidega
  • nõustab toitumisharjumustes
  • konsulteerib tööasenditest tulenevaid tervisehäireid
  • sportlastega (vigastuste diagnoosimine ja ravi)
  • probleeme ennetava raviga
  • seljakoolitused gruppidele
Täpsema info kohta kirjuta ja lepi kokku: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Kiropraktik

Kiropraktik diagnoosib ja ravib erinevaid funktsionaalseid häireid ja valusid liikumiselundkonnas, peamiselt liigestes ja lihastes. Näidustusteks võivad olla kaebused nagu peavalud, alaselja valud ja ishias. Kiropraktikutelt on abi saadud ka selliste sümptomite puhul nagu kiirgav valu ja/või tuimus käsivartes ja kätes. Halb kehahoiak, sundasendid tööl võivad põhjustada püsivaid pingeid liikumisaparaadis. Kiropraktik kasutab kiropraktilisi, ortopeedilisi, neuroloogilisi ja teisi kliinilisi teste, et diagnoosida probleemi põhjuseid. Seejärel otsustab kiropraktik, millise meetodiga saab avastatud sümptomit ravida. Kiropraktika on ohutu ja efektiivne ravimeetod! Uued teaduslikud uuringud näitavad, et kiropraktilise ravi tulemused pikaajaliste lihas ja liigesprobleemide lahendamiseks on suurepärased. Vaata Fcer , sealt leiad teaduslikult tõestatud materjali kiropraktika kohta. Viimased teaduslikud materjalid kiropraktikast leiad siit.

Milleks kiropraktika?

Kui Sa oled paranenud on edasiseks eesmärgiks hoida seda, et tulemus püsiks! Seetõttu on väga tähtis, et ka patsient aitab kaasa(võtab ka endale vastutuse resultaadi/tulemuse õnnestumisele ja püsimisele). Ainuüksi reeglipärasest kiropraktiku juures käimisest ei piisa;Sa pead kõiges muus iseenda füüsise eest hoolt kandma! Seda saab võrrelda nt hambaarsti juurde külaskäiguga: Lisaks sellele, et Sa käid reeglipäraselt läbivaatusel pead Sa ka iga päev suuhügieeni eest hoolt kandma, mõtlema mida Sa sööd. Samad printsiibid kehtivad ka Su keha jaoks ülejäänus! Selleks et püsida tervena, peab keha eest igapäevaselt hoolitsema. Sinu suurim võimalus selleks on igapäevane aktiivne füüsiline tegevus, ergonoomika(et istuda, lamada, õigesti tõsta raskusi jne) ja ka kindlasti reeglipõrased kiropraktiku külastused! Oma personaalse kiropraktiku juures saad Sa nõu Sulle sobiva treeningprogrammi suhtes, ergonoomika-alast konsultatsiooni, et Sa ka ise oskaksid jälgida et liigesed, lihased ja närvisüsteem töötaksid loomulikult ja normaalselt. Eakatel inimestel on soovitatav külastada kiropraktikut regulaarselt, sest vanusega kaasnevad ealised muutused kehas, mis sageli põhjustavad erinevaid liikumiselundkonnaga seotud probleeme. Ka aktiivsetel sportliku eluviisi harrastajatel on soovitatav külastada kiropraktikut regulaarselt, ca kord kuus, et teostada kiropraktilist läbivaatust ja vajadusel korrektsioone.

Diagnoos

Kõige enam levinumad probleemid mida ravitakse on selja,peavalu,kaelaprobleemid ja ischias, kuid ka spordivigastused, tööga tekkinud probleemid ning ka seljavalud rasedatel. Füüsilistel sümptomitel võib olla lõpmatuseni palju erinevaid põhjuseid. Kiropraktiku läbivaatus seega ei kontsentreeru üksnes probleemsele kehaosale, vaid vaatleb inimest kui tervikut ja tema üldist tervislikku seisundit. Arvesse võetakse nii meditsiiniline ajalugu, töökeskkond, läbiviidud operatsioonid jms. Kogu keha hoolikas läbivaatus annab olulist informatsiooni patsiendi hetkeseisust, osutades muudatustele, millest inimene ise ei pruugi alati teadlik olla. Selleks, et olla valmis õigeks raviks, peab kiropraktikute oskus diagnoosida olema absoluutselt laitmatu. Seda ka selleks, et osata suunata inimest vajadusel eriarsti vastuvõtule.

Raviviis ja mis kiropraktiku vastuvõtul toimub?

Visiit kiropraktiku juurde tähendab, et Sina kui patsient koged mitmeid erinevaid momente, et läbi raviseansi lõpuks jõuda paranemisfaasi ja saada abi oma probleemile. Esimene visiit koosneb enamasti põhjalikust vestlusest Sinu probleemi kestvusest ajaliselt; võimalikud medikamendid ja teised ravid mida oled läbinud. Ka Sinu elustiil, töö ja vabaaja tegevused on tähtsaks informatsiooniks, et kiropraktik saaks täieliku ülevaate Sinu situatsioonist ja võimaluse edukaks raviks. Kiropraktik viib läbi mitmeid erinevaid teste, mille tulemusena, samuti arvesse võttes Sinu varasemat haiguslugu, koostab diagnoosi. Saadud informatsiooni abil koostatakse raviplaan koostöös patsiendiga. ühtlasi on kiropraktik valmis Sind muude kaasnevate probleemide puhul, mis eeldavad teiste spetsialistide konsultatsiooni, saatma Sind vastava sspetsialisti juurde. Kui vaja, saadab kiropraktik Sind ka radioloogilisele läbivaatlusele. Kõige levinum raviviis on spetsiifiline kiropraktiline korrigeerimine-HVLA-high velocity low amplitude adjusting. Kiropraktiline ravi ei tähenda mingeid äkilisi liigutusi ega "väänamisi". Kiropraktik vestleb Sinuga kogu raviprotseduuri ajal ning ei soorita ühtegi manipulatsiooni ilma Sinule seda selgitamata. Oluline on end lõdvestada ja arsti usaldada, siis on ka protseduur valutu ja efektiivne. Tavalisim ravimeetod on kiropraktiline manipulatsioon ja see viiakse läbi ettevaatlikult käte abiga, just selle liigese lähedal, mis ei toimi õigesti ja võib olla probleemi põhjustajaks. Ka teised meetodid nagu liigeste mobiliseerimine ja paljud teised erinevad nn. pehmed ravivõtted on tavaline. Ka võib kiropraktik kasutada erinevaid instrumente ravi edukaks läbiviimiseks. Kiropraktiline korrigeerimine on väga täpne ravimeetod, mis põhineb liigeste normaalse funktsiooni ja liikuvuse taastamisele erinevate võtete abil. Kiropraktiline ravi on üldjuhul valutu, enamasti üliharva seotud vähese valu tekitamisega, võib esineda lokaalset hellust, väsimust, mis püsib u 1-4 päeva peale ravikorda. See pole ka ebatavaline,et piisab 3-5 külastusest, et raviefekti märgata. Nii näiteks on mõnikord pikem ravi vajalik eriti krooniliste probleemide puhul! Kiropraktiline ravi on tulemuslikum, kui abivajaja pöördub kiropraktiku juurde vaevuse tekke alguses. Olenevalt Sinu probleemi suurusest varieerub ravikordade arv. Siiski võib pikaajaliste probleemide korral probleemi kõrvaldamiseks kuluda isegi väga pikk aeg.Lohutuseks paljudele, et juba esimese ravi järel on tihti positiivsed muutused märgatavad! Kui Sul on rohkem küsimusi, pöördu julgelt oma isikliku kiropraktiku poole!

Miks mul on valus?

Enamus seljahädasid väljenduvad kaelas või alaseljas, ka ristluudes. On erinevaid teooriaid miks seljahädad tekivad, nt ebaproportsionaalne raskuse jaotus kehas, monotoonsed tööasendid, halb ergonoomia, stress, psüühiline tervis jne. Sul võib olla kahjustus mingis osas, kus seejärel ümberringi asuvad struktuurid võtavad töö üle kahjustatud liigeselt, musklilt või sidekoelt. Tulemuseks on vale koormus teistele struktuuridele, mis mitmeid aastaid hiljem võib tekitada akuutse valu. Funktsioonihäire mõjutab närvisüsteemi, mis omakorda tekitab valu. Kiropraktiline läbivaatus ja ravi fokusseerib end häiritud funktsioonidele ja nende taasaktiveerimisele, et seejärel keha ise raviks tekkinud valu ja sümptomid. Seepärast on väga tähtis, et nii ruttu kui võimalik saada kiropraktilist abi nt tekkinud selja või kaelahäda korral. Kiire tegutsemisega ennetad ebameeldiva valu teket ning ka taastumine toimub kiiremini. Põhjused ei paikne üksnes kehas. Probleemi lahendamiseks saab kiropraktik koostöös patsiendiga koostada taastusravi programmi koduseks raviks. Ergonoomiline nõustamine võib koosneda nii spetsiaaltreeningust, individuaalselt koostatud venitustest või muudest nõuannetest,mis on vajalik Sinu tervisliku seisundi parandamiseks. Kodused ülesanded mis kiropraktik määrab on selleks, et ravi oleks püsiv ja efektiivne. Viimased uuringud kaela ja seljahädadest viitavad sellele, et vaatamata valule peab patsient jätkama aktiivset eluviisi, otse loomulikult tulenevalt individuaalsetest võimetest ja valu suurusest. Aktiivsus aitab Su kaelal ja seljal kiiremini paraneda kui voodis lamamine või mittemidagi tegemine! Konsulteeri oma kiropraktikuga nõuande saamiseks Sinu probleemile!

Ennetustöö

Kiropraktiku töö hõlmab laialt ennetustööd erinevates valdkondades nagu liikumine, toitumine ja treening. Kiropraktik koostab personaalseid taastavaid treeningprogramme, mis aitavad ennetada uute ja ka samade probleemide taastekkimist. Kõik see annab väga efektiivse tulemuse, kuna ei ravita sümptomeid vaid probleemi algpõhjust!